Vamzdynu valymas – Trys būdai kaip atkimšti užsikimšusią kriauklę

Kiekvieni namai turi keletą pagrindinių erdvių. Svetainėje mes linksminamės ir atsipalaiduojame po ilgos darbo dienos, miegamajame ilsimės ir miegame, virtuvėje valgome bei gaminame maistą, na ir vonios kambaryje rūpinamės savo kūno švara. Didžioji dalis iš šių erdvių nereikalauja jokios ypatingos priežiūros, tik dulkių ir nešvarumų nuvalymo kelis kartus per savaitę, tačiau virtuvė šiuo atžvilgiu yra išskirtinė. Nors iš pažiūros virtuvės priežiūra netūrėtų skirtis nuo kitų kambarių, tačiau reikia nepamiršti, kad mes joje gaminame, o kur keliauja smulkūs maisto likučiai ir atliekos po gaminimo? Stambiosios keliauja į šiukšlių dėžę, tačiau mažosios atsiduria kriauklėje ir jei mes apie tai užmiršime, tuomet galiausiai mums gali tekti susidurti su užsikimšusiais virtuvės kriauklės vamzdžiais. Būtent todėl, mes jums duosime tris patarimus, kada daryti, jei ir jus ištiko tokia bėda.

  1. Santechninė pompa. Pirmasis būdas yra tas, kurį žmonės naudoja dažniausiai – tiesiog pasinaudoti santechnine pompa. Tačiau net ir šis paprastas būdas gali būti patobulintas. Dažniausiai žmogus paėmęs pompą, pabando ja papumpuoti, o tuomet įpila į kriauklę vandens tam, kad patikrintų ar kriauklė atsikimšto. Tačiau jūs galite įpilti karšto vandens į kriauklę iš karto ir tuomet, vos baigę pumpuoti pamatysite ar jums tai pavyko. Taip pat nereikia pamiršti ir to, kad jei turite dvigubą kriauklę, tuomet antrą nuotekų angą užkimškite tam, kad visas pompos sukeliamas spaudimas keliautų į užkimštą vietą, o ne į lauką. Naudodamiesi santechnine pompa turėtumėte atkimšti kriauklę, jei ji užsikimšusi ne itin stipriai.
  2. Actas ir kepimo soda. Antras būdas yra reikalaujantis žymiai mažiau fizinės jėgos. Visų pirma su puodeliu ar dubenėliu išsemkite kriauklėje esantį vandenį į kibirą. Tuomet supilkite į nuotekų angą puodelį kepimo sodos. Jei ne visą pataikėte į angą, tai likutį sustumkite. Po to supilkite puodelį acto į nuotekų angą. Palaukus penkias minutes ateis metas patikrinti ar metodas suveikė. Ar kriauklė atsikimšo galite tikrinti tiek su šiltu tiek su verdančiu vandeniu, tačiau mes patartume tai daryti su verdančiu vandeniu, nes tuomet ir dezinfekuosite pačią kriauklę. Jei vanduo nubėga, tuomet jums pavyko, jei jis stovi kriauklėje, tuomet patartina metodą pakartoti dar kartą. Šį metodą galite taikyti ir su pirmuoju, jei iš pradžių bandėte atkimšti kriauklę su pompa, bet jums nepavyko, tuomet pabandykvamzdynu valymasite ją atkimšti su actu ir kepimo soda, o vėliau vėl naudokite pompą.
  3. Vamzdžių atsukimas. Trečiasis būdas reikalauja šiek tiek daugiau darbo, tačiau jis gali padėti, jei jau išbandėte pirmuosius du, o kriauklė vis tiek užsikimšusi. Atidarykite spintelės esančios po kriaukle dureles ir pamatysite iš kriauklės einantį U formos vamzdį. Po šiuo vamzdžiu padėkite kibirą ir tuomet pabandykite atsukti vamzdį. Labiausiai tikėtina, kad jis bus pritvirtintas dviejose vietose – prie pat kriauklės dugno ir prie kito vamzdžio. Jei jums nepavyksta atsukti vamzdžio rankomis, tuomet į pagalbą pasitelkite santechninį raktą. Atsukus vamzdį iškratykite jame esančius nešvarumus. Jums gali prireikti ilgesnio pagaliuko tam, kad iškrapštytumėte visą susikaupusį purvą (nepamirškite dėvėti guminių pirštinių). Išvalę vamzdį vėl jį prisukite. Jei ir po šios procedūros kriauklė bus užsikimšusi, tuomet bėda yra toliau esančiuose vamzdžiuose ir tokiu atveju patartume kreiptis į profesionalus, nes vamzdynu valymas nėra itin lengva užduotis, jai reikalingi ir specialūs įrankiai ir žinios, kurios įgyjamos tik praktikos metu.

Tikimės, kad mūsų patarimai jums padės įveikti užsikimšusius kriauklės vamzdžius.