Dulkių siurblio pramoniniam naudojimui pirkimo vadovas

Jei turite savo verslą, arba jei jūsų bendrovė pavedė jums nupirkti dulkių siurblį – ši užduotis gali pasirodyti ne tokia jau ir lengva. Rinkoje prekiaujama šimtais įvairiausių dulkių siurblių, todėl nuspręsti, nuo ko reikėtų pradėti, yra sunkoka. Gera žinia yra ta, kad šiuo metu galimybių yra daug, todėl, kad ir kokio dulkių siurblio ieškotumėte, ko gero visada jį galėsite rasti internetinėse parduotuvėse. Pateiksime kelis naudingus patarimus, kurie padės jums teisingai išsirinkti dulkių siurblį, atitinkantį jūsų poreikius, kad nereikėtų dėl to be reikalingai jaudintis ir švaistyti savo brangaus laiko.

Dulkių siurblių rūšys

Visų pirma jums reikia žinoti, kokios rūšies dulkių siurblį norite nupirkti savo bendrovei. Siurbliai yra įvairių rūšių. Patarimai, kuriuos jums pateiksime, taikomi tiek dulkių siurbliams pramoniniam naudojimui, tiek ir buitiniams dulkių siurbliams.

Siurblio rūšis Aprašymas
Vertikalus Daugelis žmonių, kalbėdami apie dulkių siurblius, visų pirma įsivaizduoja vertikalius siurblius. Taip yra dėl to, kad tokio tipo buitiniai siurbliai yra populiariausi. Dulkių siurbliai pramoniniam naudojimui taip pat gali būti vertikalūs, tačiau daugeliu atvejų, skirtingai nuo tradicinių siurblių, jie turi du variklius. Vertikalaus siurblio pompa yra tiesiai virš įsiurbimo angos, o maišelis – ant rankenos. Toks siurblys paprastai būna lengvesnis ir veikia tyliau už kitų rūšių siurblius.
Traukomas Šio dulkių siurblio maišelis ir variklis yra kanistre (dažniausiai ant ratukų), kuris paprastai jungia siurblio galvą su lanksčia žarna. Šiuose siurbliuose yra mechaninis šepetys, turintis atskirą variklį. Dėl lengvesnio korpuso šios rūšies siurbliai labiau tinka mažoms erdvėms.
Dulkių siurblys – kuprinė Dulkių siurblys – kuprinė iš tikrųjų toks ir yra: dulkių siurblys, pritvirtintinas prie kuprinės. Šie dulkių siurbliai paprastai turi ilgą žarną ar kitą valymui skirtą priedą. Jie yra specialiai pritaikyti kilnojimui, todėl idealiai tinka pramoniniam naudojimui.

Kam bus naudojamas siurblys?

Vienas iš svarbiausių dalykų, į kurį reikia atsižvelgti, ieškant dulkių siurblio pramoniniam naudojimui, yra jo konkretus panaudojimas. Reikia apgalvoti, kokioms grindims (kilimui ar plytelėms) valyti bus naudojamas siurblys, ir kokios dulkės juo bus siurbiamos (įprastos dulkės iš gyvenamųjų patalpų, pjuvenos iš sandėlio ir kt.).

Kas naudosis siurbliu?

Toliau reikia apgalvoti, kas naudosis dulkių siurbliu. Jei juo naudosis daug skirtingų žmonių, reikėtų įsigyti tokį dulkių siurblį pramoniniam naudojimui, kurio veikimas būtų paprastas ir kurį būtų lengva valdyti. Jei siurbliu naudosis tik vienas ar du žmonės, galite paieškoti sudėtingesnio dulkių siurblio, nes jie turės pakankamai laiko išmokti juo tinkamai naudotis.

Svoris

Kitas labai svarbus dalykas yra siurblio, kurį norite įsigyti, svoris. Iš tikrųjų, siurbliai gali būti labai įvairaus svorio. Siurbliai, kurie yra galingesni ir skirti sudėtingesniems valymo darbams, dažniausiai būna sunkesni. Jei siurblio nereikės daug kilnoti, bet juo ketinama atlikti sudėtingesnes valymo užduotis (tokias kaip pjuvenų ar vinių siurbimas), tokiu atveju labiau tiks sunkesnis siurblys. Tačiau jei siurblį reikės nuolat perkėlinėti dideliame pastate, pavyzdžiui, mokykloje, tokiu atveju vertėtų pasirinkti mobilesnį ir lengvesnį prietaisą.

Talpa

Dulkių siurbliaiLabai svarbus parametras yra siurblio talpa. Mažesnės talpos siurblius reikia dažniau ištuštinti, o siurbimo procesas užtrunka daug ilgiau. Kita vertus, didelės talpos siurbliai būna didesni ir sunkesni, kai prisipildo dulkių. Todėl, jei jūsų darbuotojai nėra labai fiziškai stiprūs, jums gali labiau tikti mažesnės talpos dulkių siurblys, net jei jį reikės dažniau ištuštinti.

Maišelis

Pirmiau aptarta siurblio talpa tiesiogiai priklauso ir nuo to, ar jūs ketinate įsigyti siurblį su maišeliais dulkėms ar be maišelių. Abiem atvejais siurbliai turi savų privalumų. Jei siurblys yra su maišeliais – dirbti su juo bus lengviau, tačiau jūs turėsite papildomų išlaidų. Kokį siurblį pirkti – su maišeliais, ar be jų – priklauso tik nuo jūsų pasirinkimo.

Priedai

Kitas svarbus dalykas – priedai, parduodami kartu su dulkių siurbliu pramoniniam naudojimui. Pagrindiniai priedai, žinoma, yra šepečiai ir žarnos.

Šepečiai

Rinkdamiesi siurblį, išsiaiškinkite ar šepečiai parduodami su siurbliu, ar juos reikia pirkti atskirai. Be to, reikia įvertinti ir tai, kaip dažnai šepečius reikia keisti, ir kiek tai kainuos. Geriausi dulkių siurbliai pramoniniam naudojimui parduodami su įvairioms paskirtims pritaikytais šepečiais, kurie leidžia siurbliu atlikti įvairias būtinas valymo užduotis ir padidina siurblio universalumą.

Žarna

Dažniausiai siurbliai turi tik vieną žarną, tačiau kai kurie yra komplektuojami ir su papildoma žarna. Svarbu ne tik žarnos ilgis, bet ir jos plotis. Siauresnės žarnos bus mažiau efektyvios už platesnes, tačiau siauras žarnas lengviau ir paprasčiau laikyti, nes jos užima mažiau vietos.

Galingumas

Dulkių siurblio pramoniniam naudojimui galingumas paprastai priklauso nuo siurblio variklio rūšies. Todėl šiuo atveju taip pat labai svarbi siurblio paskirtis, kurią jau aptarėme pirmiau. Jei siurblys bus naudojamas sudėtingesniems valymo darbams (pjuvenoms ar vinims susiurbti), jums reikės daug galingesnio siurblio nei siurbti lengvoms dulkėms nuo grindų bute. Rinkdamiesi norimą siurblio galingumą, įvertinkite, kokio dydžio patalpoje siurblys bus naudojamas, ir ar patalpos grindis lengva valyti. Pavyzdžiui, labai gauruotoms dangoms valyti reikės daug galingesnio siurblio nei trumpaplaukiams kilimams.

Filtrai

Ieškodami filtro savo dulkių siurbliui, turėsite galimybę rinktis iš kelių variantų. Vieni filtrai būna įmontuoti siurblyje, o kiti – išimami. Žinoma, daug lengviau išvalyti išimamus filtrus. Kitas svarbus aspektas – ar filtras skirtas šlapiam ar sausam valymui. Filtras gali turėti abi šias funkcijas – tai priklauso nuo siurblio paskirties.

Svarbu žinoti

Dulkių siurblys pramoniniam naudojimui turėtų būti galingesnis ir ilgiau tarnauti už buitinį dulkių siurblį. Pirkdami šį prietaisą, būtinai išsiaiškinkite, ar kartais gamintojas nepamiršo nurodyti, kad siurblys yra „skirtas pramoniniam naudojimui“, nes ateityje dėl to gali kilti problemų. Tačiau, jei siurblys atitinka visus pirmiau išvardytus reikalavimus – dėl to visai nėra ko jaudintis.

Išsirinkite Jūsų poreikius atitinkantį dulkių siurblį.