Nešiojami šildytuvai yra puikus būdas neefektyvaus šildymo pagerinimui

Šildytuvai

Kadangi šiomis dienomis daugelyje daugiabučių namų šaltuoju metų laiku neretai tenka susidurti su neefektyviu šildymu, norėdami tinkamai apšildyti savo gyvenamąsias patalpas, turime pasitelkti papildomas priemones. Šiandieninė rinka mums siūlo labai platų įvairių šildymui skirtų prietaisų pasirinkimą, todėl turime žinoti, kaip juos tinkamai ir efektyviai naudoti.

  • Nešiojamas šildytuvas yra geras pasirinkimas, jei norite papildomai apšildyti patalpą arba tuomet, jei turite retai naudojamą patalpą.
  • Turėtumėte atidžiai laikytis visų gamintojo įrengimo ir naudojimo instrukcijų.
  • Šildytuvai, skirti mažoms erdvėms apšildyti, dažniausiai yra naudojami tuomet, kai pagrindinė šildymo sistema yra nepakankamai efektyvi arba kuomet centrinis šildymas yra per brangus. Kai kuriais atvejais mažų erdvių šildytuvai reikalauja mažesnių išlaidų, jeigu norite apšildyti vieną kambarį arba jei šildymas kambaryje yra nepakankamas. Jie taip pat gali pakelti temperatūrą kambariuose, naudojamuose šalčiui jautrių asmenų, ypač vyresnio amžiaus žmonių, tuo pat metu išvengiant viso namo ar buto perkaitinimo.
  • Patalpos šildytuvas gali būti elektrinis, propaninis, dujinis ar žibalinis. Nors dauguma patalpos šildytuvų yra konvekciniai, kai kurie iš jų karštį spinduliuoja. Spinduliuojantys šildytuvai skleidžia infraraudonuosius spindulius, kurie tiesiogiai šildo objektus ir asmenis, esančius šalia jo, todėl yra efektyvesnis pasirinkimas, jei kambaryje būsite tik kelias valandas. Tokie šildytuvai taip pat tiks tuo atveju, jei kambarį naudosite tik trumpam, nes jie taupo energiją, tiesiogiai šildydami kambaryje esantį asmenį, bet ne visą kambarį.
  • Naudojant aplinkos šildytuvus, saugumas yra svarbiausias faktorius.

Kai perkate ir įrenginėjate patalpos šildytuvą, laikykitės šių saugumo nurodymų:

  • Įsigykite tik naujo modelio šildytuvus, atitinkančius visus pagrindinius saugumo reikalavimus.
  • Pasirinkite šildytuvą su termostatu, nes taip išvengsite energijos švaistymo dėl kambario perkaitinimo.
  • Išsirinkite atitinkamo dydžio šildytuvą kambariui, kurį norite šildyti. Nepirkite per didelių šildytuvų.
  • Statykite šildytuvą ant lygaus paviršiaus. Arti šildytuvo neleiskite vaikų ir gyvūnų.

Ventiliuojami ir neventiliuojami aplinkos šildytuvai

Aplinkos šildytuvai yra skirstomi į ventiliuojamus ir neventiliuojamus. Neventiliuojami šildytuvai nerekomenduojami naudojimui namo viduje, nes jie išskiria nepageidautinus degimo produktus, tokius kaip azoto oksidai, anglies monoksidas ir vandens garai į gyvenamąją erdvę, taip eikvodami patalpoje esantį orą.

Ventiliuojami šildytuvai yra pritaikyti montavimui prie išorinės sienos taip, kad dūmtakio orlaidė galėtų būtį išvesta pro lubas arba tiesiai pro sieną į išorę. Ieškokite hermetiškų šildytuvų su vamzdžiu, skirtu išorės oro tiekimui į degimo kamerą. Hermetiški šildytuvai yra daug saugesni naudoti nei kitokio tipo aplinkos šildytuvai. Jie taip pat yra efektyvesni, nes neeikvoja kambaryje esančio oro ir nekeičia jo kokybės.

Pigesni (ir mažiau efektyvūs) šildytuvai degimui naudoja patalpoje esantį orą. Jie nėra sandarūs ir neturėtų būti painiojami su hermetiško degimo šildytuvais.

Be gamintojo įrengimo ir naudojimo instrukcijų, papildomai turėtumėte laikytis šių pagrindinių patalpos šildytuvų naudojimo rekomendacijų:

Skystu kuru varomiems šildytuvams naudokite tik jiems skirtą kurą. Niekada nenaudokite benzino! Laikykitės gamintojo nurodymų dėl kuro naudojimo. Niekada nepilkite kuro į karštą šildytuvą. Neperpildykite šildytuvo – turite palikti vietos skysčio plėtimuisi. Naudokite tik patvirtintas kuro laikymo talpas, pritaikytas tai kuro rūšiai ir laikykite jas lauke.

Kasmet leiskite ventiliuojamą šildytuvą patikrinti profesionalams. Jei šildytuvas tinkamai neventiliuojamas arba, jei ventiliacijos anga užsikimšusi, sulūžusi, surūdijusi, pavojingo anglies monoksido (CO) kiekio patekimas į patalpą gali sukelti apsinuodijimą ar mirtį. CO gali išsiskirti ir tuo atveju, jei šildytuvas nėra tinkamai įrengtas ar pritaikytas naudojamai kuro rūšiai ir aukščiui, kuriame jis pastatomas.

Elektriniai aplinkos šildytuvai

Elektriniai aplinkos šildytuvai paprastai yra brangesni naudoti, bet tai vieninteliai neventiliuojami šildytuvai, kuriuos saugu naudoti namo viduje. Nors elektriniai šildytuvai nekeičia patalpos oro kokybės, jie taip pat gali sukelti nudegimus ar gaisro pavojų, todėl turėtų būti naudojami atsargiai.

Geriausi konvekciniai (nespinduliuojantys) aplinkos šildytuvai naudoja skysčio, pavyzdžiui alyvos, kaitinimą elektra. Karštį išlaikantis skystis leidžia šildytuvui skleisti pastovesnę šilumą.

Pirkdami ir įrenginėdami elektrinį aplinkos šildytuvą, turėtumėte laikytis šių saugumo nurodymų:

Elektriniai šildytuvai turėtų būti jungiami tiesiai į sieninę rozetę. Jei ilgintuvas yra būtinas, naudokite trumpiausią įmanomą didelio galingumo laidą. Visada laikykitės laido ilgintuvo gamintojo nurodymų.

Įsigykite šildytuvą, kuris turi automatinio išsijungimo funkciją apvirtimo atveju, tokiu būdu apvirtęs šildytuvas išsijungs pats.

Ką gi, aptarus pagrindines šildytuvų naudojimui skirtas saugumo taisykles, reikėtų pabrėžti, kad kiekvienas jūsų patalpose naudojamas šildytuvas visuomet veiks saugiai ir efektyviai, jei jį naudosite pagal paskirtį ir vadovaudamiesi gamintojų nustatytomis taisyklėmis.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*