Garažų ir pramoninių šildytuvų pirkimo vadovas

Garažų ir pramoniniai šildytuvai

Garažų ir pramoniniai šildytuvai yra masyvesni ir galingesni už buitinius šildytuvus. Kadangi garažų ir pramoniniai šildytuvai dažniausiai naudojami labai prastai izoliuotose patalpose, kuriose nėra centrinio šildymo, jie yra veikiami ekstremalių sąlygų ir didelių temperatūros svyravimų. Nešiojamieji garažų šildytuvai yra populiarūs, nes daug žmonių juos naudoja savo garažuose, kuriuos naudoja kaip dirbtuves, studijas ar tiesiog laisvalaikio praleidimui. Garažų šildytuvai yra labai galingi ir gali tiesiogiai apšildyti konkrečią vietą, kurioje dirbate.

Pramoniniai šildytuvai paprastai naudojami didelėse patalpose, kuriose vyksta įvairūs masiniai renginiai, ir sandėliuose. Kai kurie modeliai turi dar ir drėgmės šalinimo funkciją, todėl greičiau išdžiovina dažus, betoną ir vandens šiek tiek apgadintas vietas. Pramoninių šildytuvų naudojimas vandens padarytai žalai šalinti ir naujai dažytiems paviršiams džiovinti padidina džiovinimo efektyvumą, nes papildoma šiluma spartina garavimo procesą. Be to, pramoniniai šildytuvai yra naudojami šildyti šiltnamiams ir kitiems žemės ūkio tikslams.

Mūsų siūlomą garažų ir pramoninių šildytuvų asortimentą sudaro modeliai, kuriuos galima statyti ant grindų, tvirtinti prie sienos, laikyti ant stalo, ir net tvirtinti prie lubų. Pramoniniai ir garažų šildytuvai yra įvairių rūšių, todėl, prieš juos įsigyjant, verta būti susipažinus su jų saugumo, patogumo ir efektyvumo parametrais.

Garažų ir pramoninių šildytuvų rūšys

Iš viso yra keturios pagrindinės garažų ir pramoninių šildytuvų rūšys. Visi jie efektyviai apšildo patalpas, kurioms būdingi ekstremalūs temperatūros pokyčiai:

 • Elektriniai/ventiliatoriniai šildytuvai: lengvai instaliuojami ir naudojami elektriniai nešiojamieji šildytuvai yra populiarūs įvairiose patalpose, įskaitant garažus. Šie prietaisai elektros energiją paverčia šiluma, kuri ventiliatoriaus pagalba paskleidžiama po visą erdvę. Kadangi šie prietaisai jungiami prie sienos, pieš juos pirkdami, būtinai išsiaiškinkite jiems taikomus elektros srovės reikalavimus. Daugelis modelių turi standartinius 110-120 voltų kištukus, tačiau didesniems (labiau pramoniniams) šildytuvams reikia 220-240 voltų stiprumo elektros srovės.
 • Šilumą spinduliuojantys šildytuvai: šie šildytuvai skirti paprastam tam tikrų patalpoje esančių objektų apšildymui. Jie veikia saulės spindulių principu — prietaisas spinduliuoja šilumą jo poveikio zonoje esantiems objektams ar žmonėms. Norint sušilti, reikia būti šalia tokio šildytuvo, todėl jie neskirti apšildyti visam garažui, kaip daugelis elektrinių šildytuvų. Be to, šilumą spinduliuojantys šildytuvai yra efektyvesni ir šildo greičiau už kitų rūšių šildytuvus ir puikiai tinka žmonėms, kurie nori apšildyti konkrečią vietą, pavyzdžiui, savo darbo vietą.
 • Infraraudonųjų spindulių šildytuvai: panašiai kaip šilumą spinduliuojančiuose šildytuvuose, infraraudonųjų spindulių bangos ilgio technologijos pagalba apšildoma konkreti jūsų darbo vieta. Šiuose prietaisuose nėra ventiliatoriaus, todėl jie veikia tyliai, tačiau paskleidžia šilumą po jūsų patalpą taip pat, kaip ventiliatoriniai šildytuvai. Infraraudonųjų spindulių ir šilumą spinduliuojantys šildytuvai labai tinka nedidelėms patalpoms ar plotams, kuriuose šilumą galima nukreipti į vieną objektą.
 • Dujiniai/dyzeliniai/žibaliniai šildytuvai: šie šildytuvai nerekomenduojami garažams ir kitoms uždaroms patalpoms – jie labiau tinka pramoniniams tikslams. Šiems galingiems šildytuvams įšilti reikia šiek tiek daugiau laiko, tačiau jie gali apšildyti jūsų patalpą ne ką mažiau veiksmingai ir efektyviai, nei kitų rūšių šildytuvai. Dujiniai šildytuvai labai dažnai naudojami įvairiems pramoniniams tikslams, pavyzdžiui, vandens padarytai žalai šalinti ir naujai dažytiems paviršiams džiovinti ir didelėms nešildomoms darbo patalpoms apšildyti.

Galia

Pramoninių šildytuvų galia matuojama vatais ir/arba Didžiosios Britanijos šilumos vienetais (BTU). Kuo daugiau vatų ir BTU nurodyta ant prietaiso, tuo didesnį plotą jis gali apšildyti. Visada rekomenduojama pirkti šiek tiek didesnio galingumo šildytuvą, nei siūloma garažams ir pramoninėms patalpoms, nes jose nėra centrinio šildymo šaltinio. Be to, tokiose patalpose būna itin šalta, nes jos dažniausiai būna labai prastai izoliuotos.

Jei reikia apšildyti nedidelį plotą ar konkrečią vietą garaže, rekomenduojama įsigyti infraraudonųjų spindulių arba šilumą spinduliuojantį šildytuvą. Mažesnėms dirbtuvių patalpoms tinka ir 1,500 vatų ventiliatoriniai šildytuvai. Maždaug 4,000-5,000 vatų šildytuvai skirti didesniems garažams apšildyti, o dujiniai pramoniniai šildytuvai labiau tinka didelėms patalpoms, kuriose organizuojami masiniai renginiai, bei pramoninėms darbo vietoms.

Renkantis šildytuvo dydį ir galią reikia įvertinti tam tikras aplinkos sąlygas:

 • Izoliuota ir neizoliuota patalpa: jei garažas arba pramoninė patalpa yra izoliuoti, reiškia, kad jų sienos ir lubos yra izoliuotos, o langai ir durys – geros kokybės. Neizoliuotos patalpos reikalauja intensyvesnio šildymo, todėl, jei jūsų patalpa yra neizoliuota, rekomenduojame įsigyti šiek tiek didesnės galios prietaisą.
 • Vieno ar dviejų automobilių garažai: Jei turite vienam ar dviem automobiliams laikyti skirtą garažą, jums reikės didesnio šildytuvo visam garažui ar gamybinei erdvei apšildyti. Tačiau jei norite apšildyti tik tam tikrą vietą savo garaže, pavyzdžiui, tą vietą, kurioje dirbate, rekomenduojame rinktis šilumą spinduliuojantį šildytuvą, kuris apšildys konkrečią reikiamą vietą.
 • Lubų šildymas: garažų ir pramoninių patalpų lubos paprastai būna 8 pėdų aukščio. Jei lubos aukštesnės, vadinasi jūsų plotą sudaro daugiau kubinių metrų, todėl jam apšildyti reikia galingesnio prietaiso, turinčio daugiau BTU.
 • Temperatūros pakilimas: jei gyvenate teritorijoje, kurioje oro temperatūra būna itin žema, to paties dydžio patalpai apšildyti jums prireiks galingesnio šildytuvo. Temperatūros pakilimas yra skirtumas tarp jūsų pageidaujamos patalpų vidaus temperatūros ir lauko temperatūros. Šiam tikslui ieškokite šildytuvo, kuris būtų pakankamai galingas jūsų norimai temperatūrai pasiekti.

Elektros srovės reikalavimai

Garažų ir pramoniniai šildytuvai apskritai yra galingesni už jų buitinius atitikmenis. Jiems reikia standartinio 220-240 voltų kištukinio lizdo. 220 voltų šildytuvus galima jungti tiesiog į beveik visus namuose esančius kištukinius lizdus. Be to, daugelyje pramoninių patalpų ir garažų yra įrengtos galingesniems prietaisams reikalingos instaliacijos. Prieš pirkdami šildytuvą savo garažui ar kitai patapai, išsiaiškinkite, ar juose yra tokiam šildytuvui reikalingos instaliacijos.

Prieš pirkdami elektrinį šildytuvą, pažiūrėkite, koks yra jūsų elektros lizdo bendras srovės stiprumas amperais — turite žinoti, ar jūsų namuose esantys elektros lizdai atitinka jūsų norimo prietaiso elektros srovės įtampą ir stiprumą amperais (pastarasis daugelyje šildytuvų yra 15 arba 20 amperų).

Kiti pramoniniai šildytuvai, kurie puikiai tinka statybos aikštelėms ir kitoms gerai vėdinamoms erdvėms, kaip kurą naudoja žibalą arba benziną. Šie galingi modeliai yra populiarūs, nes jiems nereikia jokio srovės šaltinio. Tereikia juos nusinešti į savo darbo vietą, pasistatyti ir įjungti, kad jie ją nuolat apšildytų.

Prie elektros tinklo jungiami šildytuvai ir laidinę-kištukinę elektros jungtį naudojantys šildytuvai

Daugeliui yra gerai žinomi prie elektros tinklo jungiami dirbtuvių šildytuvai, tačiau yra ir kitokių modelių prietaisų, jungiamų per laidinę-kištukinę elektros jungtį prie sienos ar lubų. Pastaruosius galima nesunkiai pritvirtinti prie sienos ar lubų, naudojantis pateiktomis instrukcijomis specialių tvirtinimo priemonių pagalba. Tokiu atveju būtinai turi būti pagrindinis elektros srovės šaltinis jūsų šildytuvui ir laidai jo tiesioginiam prijungimui prie elektros grandinės. Visi laidai turi atitikti nacionalinius ir vietinius elektros srovės reikalavimus.

Prie elektros tinklo jungiami šildytuvai skirti ne tokiam ilgalaikiam naudojimui ir juos instaliuoti yra daug paprasčiau, todėl jie skirti žmonėms, kurie ketina jais naudotis nereguliariai. Kita vertus, laidinę-kištukinę elektros jungtį naudojantys šildytuvai instaliuojami labai saugiai ir leidžia sutaupyti naudingą grindų ar jūsų darbastalio plotą.

Saugos reikalavimai

Įsigyjant pramoninį ar garažo šildytuvą, būtina laikytis nustatytų saugos reikalavimų.

 • Apsauginis išjungiklis: jo pagalba apvirtęs prietaisas automatiškai išsijungia.
 • Apsaugos nuo perkaitimo išjungiklis: jo pagalba prietaisas išjungiamas, kai pasiekiama tam tikra temperatūra, siekiant išvengti perkaitimo.
 • Nekaistantis korpusas: kai kurių prietaisų korpusas neįkaista jų veikimo metu.
 • Prietaisui reikalingas aukštis: gamintojai nurodo prietaisams reikalingą sienų, lubų aukštį ir atstumus tarp šildytuvų ir degių medžiagų, į kuriuos būtina atsižvelgti, instaliuojant garažo šildytuvą.
 • Elektros reikalavimai: į šildytuvą tiekiama elektros srovė turi atitikti prietaiso stiprumą amperais ir galingumą voltais.
 • Neužblokuokite ventiliacijos angų: stebėkite, kad jūsų šildytuvo ventiliacijos, oro išmetimo ir visos kitos angos nebūtų užblokuotos.
 • Išjungimas: visada išjunkite šildytuvą prieš valydami, perkeldami į kitą vietą, ar atlikdami jo techninę priežiūrą.

Savybės

Garažų šildytuvuose yra termostatai, kontroliuojantys jų šildymo galią. Beveik visuose termostatuose yra rankinis mygtukas į jūsų patalpą patenkančiam šilumos kiekiui reguliuoti. Paprastai termostatuose galima nustatyti žemą ir aukštą šilumos lygį. Jų pagalba patalpose palaikomas reikiamas šilumos lygis, jų neperkaitinant. Be to, termostatai yra efektyvūs, nes sustabdo šildymą, kai pasiekiamas atitinkamas šilumos lygis, o kiti nuolat veikiantys šildytuvai veikia tol, kol neišjungiami.

Kitos savybės:

 • Reguliuojamos ventiliacijos grotelės: jų pagalba galima nukreipti šilumos srovę norima kryptimi, todėl, jei norite greitai apšildyti savo darbo vietą – nukreipkite groteles tiesiai į ją.
 • Ilgas elektros laidas: gamybinės patalpos ir garažai gali būti labai dideli, todėl ilgas elektros laidas leidžia laisviau jose judėti.
 • Rankena: jei norite perkelti savo šildytuvą iš vienos vietos į kitą, galite tai lengvai padaryti, pasinaudodami specialia rankena.
 • Ratukai: dideli pramoniniai šildytuvai dažnai gaminami su ratukais, kurie suteikia šiam prietaisui dar daugiau mobilumo.

Tvirtinimas prie sienos ar lubų

Mūsų laikais garažų šildytuvai yra vieni iš universaliausių ir masyviausių šildytuvų rinkoje. Kai kurių modelių šildytuvus galima tvirtinti prie sienos ar lubų. Tokiu būdu galima sutaupyti vietos ant grindų ir greičiau apšildyti patalpą. Tokie modeliai yra populiarūs, nes beveik visus juos galima pastatyti ant grindų arba pakabinti ant sienos ar lubų, taupant vietą.

Svarbu

Garažui nerekomenduojama pirkti propano šildytuvo. Kadangi garaže laikoma daug degiųjų medžiagų (žibalas, dažai, mediena ir kt.), tokio tipo šildytuvai gali kelti didelę gaisro riziką. Todėl siūlome rinktis pirmiau apibūdintus kitų rūšių šildytuvus. Garažams apšildyti labiausiai tinka elektriniai šildytuvai.

Peržvelkite siūlomą asortimentą ir išsirinkite jums tinkamiausią dyzelinį arba dujinį šildytuvą.