Multifunkcinių ir švytuoklinių įrankių naudojimo vadovas

Sukamieji ir švytuokliniai įrankiai

Multifunkcinių ir švytuoklinių įrankių panaudojimo galimybių yra tiek daug ir įvairių, kad gali būti gana sunku išsirinkti būtent tą, kurios reikia jūsų projektui.

Multifunkcinių ir švytuoklinių įrankių palyginimas

Multifunkcinius ir švytuoklinius įrankius galima naudoti tokiems darbams, kaip pjovimas, smėliasrautis valymas, šlifavimas ir kt., tačiau jie skiriasi savo funkcijomis.

Multifunkcinis įrankis užtikrina sukimąsi norimu greičiu. Jį galima naudoti tokiems darbams, kurie reikalauja didelio tikslumo, tačiau tam šį įrankį reikia mokėti labai gerai valdyti. Be vienodų funkcijų, kurias gali atlikti multifunkciniai ir švytuokliniai įrankiai, multifunkcinis įrankis dar gali būti naudojamas poliravimui, valymui, išpjaustymui ir smulkinimui.

Švytuoklinis įrankis užtikrina judėjimą pirmyn ir atgal dideliu greičiu. Šio įrankio pagalba galima greičiau atlikti didesnės apimties darbus, nei naudojant multifunkcinį įrankį, be to švytuoklinį įrankį yra lengviau valdyti. Švytuoklinį įrankį galima naudoti ne tik pjovimui, smėliasraučiam valymui ar šlifavimui, bet ir metalo smulkinimui.

Naudinga informacija

Nupjovimo įrankiai ir spiraliniai pjūklai yra multifunkciniai įrankiai, visų pirma skirti pjauti įvairioms statybinėms medžiagoms. Nors jie nepritaikyti naudoti kartu su įvairiais kitais multifunkciniais įrankiais, dažniausiai jie turi galingesnius variklius, todėl juos galima naudoti sunkiesiems pjovimo darbams.

Multifunkcinių ir švytuoklinių įrankių rūšys

Multifunkciniai ir švytuokliniai įrankiai gali būti akumuliatoriniai ir elektriniai. Akumuliatorinius įrankius yra patogiau naudoti, tačiau elektriniai įrankiai yra už juos šiek tiek galingesni. Jei, dirbant su elektriniu įrankiu, jums reikia prailginimo laido, rinkdamiesi jį, laikykitės gamintojo instrukcijų ir peržiūrėkite saugaus elektros laidų naudojimo patarimus.

Multifunkcinių ir švytuoklinių įrankių panaudojimo galimybės

Multifunkciniai ir švytuokliniai įrankiai gali būti naudojami atlikti įvairiems darbams. Jų panaudojimo galimybės labai priklausys nuo to, kokį įrankį ir jo priedus įsigysite. Šiuos įrankius galima panaudoti tokiems darbams, kaip:

 • betono sluoksniui smulkinti
 • medienos, PVC ir gipskartonio plokštėms pjauti
 • metalui, mūrui ir plastikui šlifuoti
 • senam dažų ir lako sluoksniui nuo medinių paviršių nuimti.

Multifunkcinių ir švytuoklinių įrankių priedai

Multifunkciniai ir švytuokliniai įrankiai gali būti naudojami ne tik su drožiamaisiais peiliais, geležtėmis ar brūžikliais, bet ir su įvairiais kitais priedais, kurių pagalba galima labai padidinti šių įrankių funkcionalumą. Priedai priklauso nuo įrankio rūšies ir modelio. Pateikiame kelis priedų, kurie gali būti labai naudingi ir palengvinti jūsų darbą, pavyzdžius:

 • kreipiklis – jo pagalba ranka galima pakreipti įrankį norima kryptimi;
 • atrama – jos pagalba įrankį galima naudoti gręžimui ir smėliasraučiam valymui; kai kurios atramos yra pritaikyti taip, kad multifunkcinį įrankį galima naudoti kaip gręžimo stakles;
 • lanksčioji ašis – padeda lengviau valdyti multifunkcinį įrankį, kai reikia atlikti smulkius darbus sunkiai prieinamose vietose;
 • galandimo rinkinys – yra sudarytas iš įvairių geležčių ir fiksatorių, kurių pagalba nustatomas norimas kampas, dirbant su žoliapjovėmis, grandininiais pjūklais ar sodo įrankiais;
 • universalusis adapteris – jo pagalba multifunkcinį įrankį galima derinti su daugybe įvairių priedų;
 • trikojai – skirti švytuokliniams įrankiams, atliekant kirpimo darbus;
 • dulkių surinkėjas – jo pagalba švytuoklinis įrankis sujungiamas su dirbtuvių dulkių siurbliu, kad, atliekant smėliasraučio valymo darbus, darbo vietoje nesikauptų dulkės.

Dėmesio

Visada laikykitės gamintojo nurodymų dėl įrankių, jų priedų ir pagalbinių detalių naudojimo, techninės priežiūros ir saugos.

Multifunkcinių ir švytuoklinių įrankių savybės

Renkantis multifunkcinius arba švytuoklinius įrankius, kaip ir bet kurį kitą įrankį, labai svarbu žinoti jų charakteristikas:

 • Įrankio galingumas matuojamas amperais ir voltais. Kuo šie rodikliai didesni, tuo įrankis yra galingesnis.
 • Apsisukimų ir svyravimų skaičius per minutę rodo multifunkcinio arba švytuoklinio įrankio veikimo greitį. Kai kuriems priedams ir funkcijoms reikia specialaus arba maksimalaus greičio.
 • Kintamas greitis reiškia, kad įrankį galima pritaikyti darbams, kuriems reikia didesnio arba mažesnio apsisukimų ir svyravimų skaičius per minutę.
 • Laido ilgis rodo, kokiame plote galima dirbti su įrankiu be prailginimo laido.
 • Apšvietimo lemputė apšviečia darbo vietą arba ruošinį.
 • Greito priedų nuėmimo funkcijos pagalba galima greitai ir lengvai pereiti nuo vienos užduoties prie kitos.
 • Kai kurie įrankiai parduodami su dėklais, kuriuose juos galima laikyti ir transportuoti.
 • Dulkių surinkimo funkcija reiškia, kad prie įrankio galima pritvirtinti dulkių surinkimo prietaisą.

Išsirinkite multifunkcinį arba rotacinį įrankį

Dėmesio

Prieš atlikdami įrankio techninę priežiūrą, ar norėdami jį sureguliuoti ar pritvirtinti įvairius priedus, visada išjunkite įrankį iš srovės šaltinio.