Kombinuotojo skersinio pjūklo pirkimo vadovas

Skersinis pjūklas

Jūsų dirbtuvės nebus pilnai sukomplektuotos, jeigu jose nebus skersinio pjūklo. Bet kuo gi skiriasi skersinis pjūklas, kombinuotasis skersinis pjūklas, ir kombinuotasis skersinis pjūklas su dviguba atrama ir slankusis kombinuotasis skersinis pjūklas? Skaitykite toliau, ir mes padėsime jums pilnai sukomplektuoti savo dirbtuves, papildant jas šiuo idealiu pjūklu.

Skersinio pjūklo modelių rūšys

Skersinis pjūklas – tai specialus įrankis, kurį naudojant galima pjauti įvairiu kampu. Šio pjūklo geležtė yra įtaisyta ant judančios svirties, kuri sukiojasi į kairę ir į dešinę, leisdama daryti pjūvius įvairaus dydžio kampu. Skersinį pjūklą galima naudoti gaminant karnizus, paveikslų rėmelius, langų rėmus ir kt. Skersiniai pjūklai yra trijų tipų:

Kombinuotasis skersinis pjūklas turi geležtes, kurios gali sukiotis į kairę ir į dešinę, darant kampinius pjūvius, ir judėti viena kryptimi, kai reikia pjauti įstrižai. Manipuliuojant pjūklu ant jo abiejų ašių vienu metu galima daryti kombinuotąjį skersinį pjūvį. Kombinuotieji skersiniai pjūklai yra nepakeičiami gaminant paveikslų rėmus, karnizus ar kitiems darbams, kuriuos atliekant reikia daryti kampinius pjūvius dviejose plokštumose. Naudojant šiuos pjūklus galima daryti kombinuotus pjūvius vieno pjovimo ciklo metu.

Kombinuotasis skersinis pjūklas su dviguba atrama veikia taip pat, kaip kombinuotasis skersinis pjūklas, išskyrus tai, kad pastarąjį galima pakreipti tik viena kryptimi, o kombinuotąjį skersinį pjūklą su dviguba atrama galima pakreipti į kairę ir į dešinę. Šie pjūklai gali greitai daryti įstrižus pjūvius bet kokiu kampu.

Slankusis kombinuotasis skersinis pjūklas pasižymi kombinuotiesiems skersiniams pjūklams būdingu lankstumu ir, panašiai kaip radialinis rankinis pjūklas, turi slankiąją funkciją, leidžiančią slinkti geležtę pirmyn ir atgal. Pagrindinis slankiosios funkcijos privalumas yra tas, kad jos dėka galima padaryti ilgesnį pjūvį.

Dėmesio

Visada laikykitės gamintojo saugaus įrankio eksploatavimo ir techninės priežiūros instrukcijų, įskaitant nurodymus dėl apsauginės įrangos.

Skersinio pjūklo savybės

Susipažinkite su savybėmis, kurios gali palengvinti jūsų darbą ir suteikti jūsų veiksmams daugiau lankstumo:

 • Pjūklo variklio galingumas matuojamas amperais. Kuo daugiau amperų – tuo didesnė pjūklo pjovimo jėga.
 • Geležtės dydis yra svarbus parametras, į kurį reikia atsižvelgti, renkantis skersinį pjūklą. Dažniausiai naudojami skersinio pjūklo geležčių dydžiai yra 8, 10 ir 12 colių. Nepamirškite, kad didesnio skersmens geležtės gali daryti ilgesnius pjūvius.
 • Integruota sustabdymo funkcija – tai gamykloje nustatyti intervalai, leidžiantys greitai padaryti tikslius pjūvius norimu kampu. Kuo daugiau yra integruotų sustabdymo intervalų, tuo mažiau laiko sugaištama pjūviams sureguliuoti. Kai kuriuose pjūkluose yra nykščiu valdomas sustabdymo mygtukas greitam sureguliavimui.
 • Integruota pjovimo gylio reguliavimo funkcija skirta reguliuoti geležtės aukščiui ir kontroliuoti jos daromo pjūvio gyliui ruošinyje.
 • Lanksčiosios geležčių apsaugos pjovimo metu pasikelia ir netrukdo matyti pjovimo linijos, o pakėlus pjūklą, apsaugos nusileidžia, visai uždengdamos geležtę.
 • Elektriniai stabdžiai nukreipia elektros srovę pjūklo variklyje priešinga kryptimi, atleidus nuleistuką. Nukreipus srovę priešinga kryptimi, geležtė greitai nustoja suktis. Elektriniai stabdžiai gali sustabdyti geležtę vos per dvi sekundes, tai yra daug greičiau, nei pjūkle, kuriame šios funkcijos nėra.
 • Velenas arba veleno stabdikliai fiksuoja veleną ir geležtę, kad ją būtų lengviau pakeisti.
 • Dulkių latakai ir pūstuvai padeda pašalinti pjuvenas iš pjovimo vietos.
 • Dulkių maišai dedami tiesiai ant pjūklo surinkti pjuvenoms.
 • Stalo prailginimo detalės pritvirtinamos prie pjūklo šonų ir tarnauja kaip atramos, prilaikančios didesnių gabaritų ruošinį, kad pjūvis būtų tikslesnis.
 • Slankieji ir atverčiami kreiptuvai suteikia papildomą atramą, pjaunant didesnių gabaritų ruošinį, kai reikia daryti standartinius skersinius pjūvius. Paskui kreiptuvus galima nustumti arba atversti, kad jie netrukdytų daryti įstrižus pjūvius arba paremti ilgesnį ruošinį.
 • Lazerinės lempos projektuoja šviesos spindulį arba meta šešėlį ant ruošinio, padėdamos daryti tikslius pjūvius.
 • Skaitmeniniuose ekranuose galima matyti skersinių ir įstrižų pjūvių duomenis.

Išsirinkite skersinį pjūklą

Dėmesio

Prieš atlikdami pjūklo techninės priežiūros darbus, visada atjunkite maitinimą.

Kitos skersinio pjūklo savybės

Skersinis pjūklas turi ir papildomų savybių, kurias naudinga žinoti, ketinant įsigyti šį įrankį.

Dirbant dirbtuvėse, skersinį pjūklą galima pritvirtinti prie darbastalio. Jei šį įrankį jums reikės vežtis su savimi į įvairias darbo vietas, rinkitės mažesnio svorio modelius, nes juos lengviau transportuoti.

Pjūklo geležtė yra jo pagrindinė detalė. Geležtės yra įvairių dydžių, pritaikytos įvairiems darbams. Pirkdami geležtę, gerai išsiaiškinkite, ar ji tiks jūsų pjūklui. Keli populiariausių geležčių pjūklams pavyzdžiai:

 • Plieninės geležtės: jos yra pigesnės ir tinka pjauti minkštai medienai; pjaunant jomis kietą medieną, šios geležtės greitai atšimpa.
 • Greitapjovio plieno geležtės: jos yra kietesnės už plienines geležtes ir ilgiau išlieka aštrios.
 • Karbidu dengtos geležtės: jos būna brangesnės už kitų rūšių geležtes, tačiau, lyginant su plieninėmis ir greitapjovio plieno geležtėmis, jos ilgiau neatšimpa.

Jei jūsų skersiniam pjūklui reikia prailginimo laido, jis turi tikti jūsų naudojamam pjūklui. Rinkdamiesi prailginimo laidą, laikykitės gamintojo rekomendacijų.