Diskinio pjūklo pirkimo vadovas

Diskinis pjūklas

Diskinis pjūklas yra vienas iš šiais laikais plačiausiai naudojamų įrankių. Diskiniai pjūklai su specialiomis geležtėmis naudojami pjauti medienai, plienui, mūrui ir keramikinėms plytelėms. Sužinokite, kaip išsirinkti diskinį pjūklą, kurio dizainas ir savybės padėtų jums sėkmingai atlikti norimus darbus.

Bendro pobūdžio informacija apie diskinį pjūklą

Diskiniu pjūklu galima greitai ir lygiai supjaustyti lentą, darant skersinius arba išilginius pjūvius. Be to, diskinį pjūklą galima nustatyti taip, kad jis darytų įstrižus pjūvius. Standartinės šio įrankio dalys yra šios:

 • Pjūklo geležtės apsauga, uždengianti ašmenis, kai pjūklas nenaudojamas, ir atitraukiama, kai reikia atidengti ašmenis, dirbant su šiuo įrankiu
 • Pagrindo plokštė arba laikiklis, kuris fiksuoja pjūklą, dirbant su ruošiniu
 • Gylio reguliavimo įtaisas, kurio pagalba pjūklas pritaikomas skirtingo storio ruošiniams pjauti
 • Kampo reguliavimo įtaisas, kurio pagalba pagrindo plokštė geležtės atžvilgiu pakreipiama taip, kad būtų galima daryti įstrižus pjūvius

Diskinių pjūklų dydžiai klasifikuojami pagal jų geležčių diametrą. Populiariausios geležtės yra nuo 5-1/2 iki 7-1/4 colių skersmens. Diskiniai pjūklai atlieka daug įvairių funkcijų. Išsirinkite diskinį pjūklą pagal savo individualius poreikius.

Jūs galite pasirinkti iš dviejų pagrindinių šio įrankio dizainų:

Populiariausi tradiciniai diskiniai pjūklai yra šoniniai. Jų variklis ir geležtė yra išsidėstę vienoje ašyje. Geležtę sukantis velenas, velenas eina tiesiai nuo variklio. Šoniniai pjūklai yra kompaktiškesni ir kompaktiškesni už sraigtinės pavaros pjūklus bei daug geriau pritaikyti praktiškai visoms diskinio pjūklo panaudojimo galimybėms.

Pjūklų su sraigtine pavara variklis yra kairiajame kampe pjūklo geležtės atžvilgiu. Kadangi variklis turi pavaras, kurios padidina į geležtę perduodamą sukimo momentą, pjūklai labai tinka sunkiems darbams. Pjūklai su sraigtine pavara yra ilgesni už šoninius pjūklus ir kelia mažiau triukšmo.

Dėmesio

Visada laikykitės gamintojo pateiktų eksploatavimo, priežiūros ir saugos instrukcijų, įskaitant instrukcijas dėl apsauginių įrenginių.

Diskinio pjūklo maitinimo šaltiniai

Diskiniam pjūklui reikalingą energijos šaltinį galite nustatyti pagal tai, kur ir kaip ketinate naudoti diskinį pjūklą. Šių įrankių veikimui reikia dviejų rūšių maitinimo šaltinių:

Akumuliatorinis diskinis pjūklasAkumuliatoriniai diskiniai pjūklai yra patogūs dirbant tokioje aplinkoje, kur prailginimo laidų pagalba prijungiamais įrankiais naudotis sudėtinga ir nepatogu. Be to, kadangi akumuliatoriniai diskiniai pjūklai yra mažesni už daugelį laidų pagalba prijungiamų pjūklų, su jais labai patogu dirbti mažose erdvėse. Akumuliatoriniai diskiniai pjūklai be jungiamųjų laidų geriausiai tinka medienai ir medienos gaminiams pjauti, dėl riboto veikimo akumuliatorių. Šiais pjūklais galima pjauti kietas medžiagas, bet dėl papildomo galingumo, kuro reikia tokiam panaudojimui, akumuliatorius greitai išsikrauna. Šio tipo diskiniai pjūklai yra nuo 5-3/8 iki 6-1/2 colių dydžio.

Elektrinis diskinis pjūklasElektrinių diskinių pjūklų veikimas nepriklauso nuo akumuliatoriaus, todėl jie labiau tinka kietų medžiagų, tokių kaip mūras ir plienas, bei nepertraukiama medienos pjovimui. Elektriniai diskiniai pjūklai yra įvairių dydžių, bet populiariausi yra su 7-1/4 colių skersmens geležte. Šiems diskiniams pjūklams reikia tinkamo prailginimo laido. Tinkamą prailginimo laidą galite išsirinkti, pasinaudodami šio įrankio gamintojo rekomendacijomis.

Diskinio pjūklo savybės

Kadangi jau susipažinote su šių įrankių dizainu ir energijos šaltiniais, dabar pats metas palyginti jų savybes:

 • Elektrinių diskinių pjūklų galingumas matuojamas amperais, o akumuliatorinių diskinių pjūklų galingumas – voltais. Kuo daugiau amperų ir voltų, tuo didesnė įrankio pjovimo jėga.
 • Geležtės galingumas apsprendžia didžiausią pjūklo pjovimo gylį. Kuo didesnė geležtė, tuo gilesnis pjūvis. Populiariausias geležtės skersmuo yra 7-1/4 colio. Beveik visi pjūklai su 6 colių ar didesne geležte gali per vieną kartą perpjauti 2 colių pjautinę medieną 45 laipsnių kampu. 5-3/8 colių pjūklas gali per vieną kartą perpjauti 2 colių storio pjautinę medieną 90 laipsnių kampu ir per du kartus – 45 laipsnių kampu. Kaip įprasta, mažesnio galingumo geležtės pjūklai yra mažesnio svorio ir lengviau valdomi.
 • Elektriniai stabdžiai skirti tam, kad, atleidus nuleistuką, elektros srovė pjūklo variklyje imtų judėti priešinga kryptimi. Nukreipus srovę priešinga kryptimi, geležtės sukimosi momentas greitai sustabdomas. Elektrinių stabdžių pagalba geležtei sustabdyti reikia vos dviejų sekundžių, tai yra ji sustabdoma daug greičiau nei pjūklo, neturinčio šios funkcijos, atveju.
 • Suklys arba veleno fiksavimo mechanizmas padeda lengviau pakeisti pjūklo geležtę. Veleno fiksavimo mechanizmas fiksuoja veleną ir geležtę, todėl ją yra daug lengviau pakeisti.
 • Pjovimo nuolydžio dydis parodo, koks gali būti didžiausias pjūklo pjovimo kampo nuožulnumas.
 • Pjovimo nuolydžio reguliavimo funkcijos pagalba galima greitai nustatyti pjūvio nuolydį.
 • Lazeriniai kreipikliai ant ruošinio projektuojamo šviesos spindulio pagalba didina pjovimo tikslumą.

Įsigykite norimą diskinį pjūklą

Dėmesio

Tvarkydami įrankius, visada išjunkite iš tinklo tuos, kurie turi jungiamuosius laidus, arba akumuliatorių, jei įrankiai yra be jungiamųjų laidų.

Diskinių pjūklų geležtės

Geležtė yra pagrindinė pjūklo dalis. Skirtingiems darbams atlikti yra naudojamos skirtingos geležtės. Pirkdami geležtę, įsitikinkite, ar ji tikrai tiks jūsų pjūklui. Pagrindinės geležčių rūšys yra šios:

 • Plieninės geležtės yra nebrangios ir puikiai tinka pjauti minkštai medienai, tačiau pjaunant jomis kietą medieną, jos greitai atšimpa.
 • Greitapjovio plieno geležtės yra kietesnės už plienines ir ilgiau išsilaiko neatšipusios.
 • Karbidu dengtos geležtės, kurių dantukų galai padengti karbidu, yra brangesnės už kitų rūšių geležtes, tačiau išlieka aštrios daug ilgiau už plienines ar greitapjovio plieno geležtes.
 • Plytelių pjovimo geležtės yra specialiai skirtos pjauti keramikinėms plytelėms. Geresnės kokybės plytelių pjovimo geležtės turi deimantinį pakraštį.
 • Akmens pjovimo geležtės gaminamos iš šlifuojamųjų medžiagų ir naudojamos betono, mūro, šlakbetonis blokų ir kt. pjovimo darbams.