Akumuliatorinio ir elektrinio gręžtuvo gidas

Akumuliatorinis suktuvas

Tinkamas gręžtuvas gali labai praversti namuose arba dirbtuvėse. Sužinokite, kaip išsirinkti gręžtuvą, kuris geriausiai tiks jūsų darbui.

Skirtingo galingumo gręžtuvai

Renkantis gręžtuvą, reikia atsižvelgti į šio įrankio galingumą, mobilumą ir svorį.

Akumuliatorinis gręžtuvas yra labai mobilus įrankis, pasižymintis labai įvairiomis funkcijomis. Lengviems akumuliatoriniams atsuktuvams pakanka 4 – 8 voltų stiprumo srovės, o 12 – 18 voltų galingumo įrankis labai tiks visiems namų ūkio darbams. Didelio galingumo modelis skirtas sunkesniems ir didesnės apimties darbams atlikti, tačiau didesnis galingumas taip pat reiškia ir tai, kad įrankis turi didesnę ir sunkesnę bateriją. Akumuliatorinio gręžtuvo bateriją reikia reguliariai įkrauti. Tokiu atveju naudinga turėti atsarginę bateriją, kad prireikus galėtumėte pakeisti išsikrovusią bateriją, ir toliau dirbti. Norėdami palyginti baterijų veikimo laiką, t.y. kiek laiko galima dirbti su įrankiu, kol išsikraus baterija, pažiūrėkite nurodytas ampervalandes. Kuo didesnis nurodytas ampervalandžių ir voltų skaičius – tuo ilgiau veikia baterija, tačiau baterijos veikimas priklauso nuo to, kiek ji yra įkrauta, nuo medžiagos, su kuria dirbate, įrankio naudojimo dažnumo ir net temperatūros.

Elektrinis gręžtuvas yra labai didelio galingumo ir lengvesnis už akumuliatorinį modelį, kurio funkcionalumas yra panašus. Elektrinio gręžtuvo galingumas išreiškiamas amperais. Nuolatinis srovės tiekimas reiškia spartesnį veikimą, be to, nereikia nutraukti darbo, kad iš naujo įkrauti bateriją, tačiau laidas riboja mobilumą. Jei jūsų darbo vieta yra toli nuo elektros lizdo, jums gali prireikti prailginimo laido. Norėdami pasirinkti tinkamą laidą, vadovaukitės gamintojo instrukcijomis ir peržiūrėkite saugaus elektros laidų naudojimo patarimus.

Dėmesio!

Visada laikykitės vartotojo instrukcijoje gamintojo pateiktų nurodymų dėl naudojimo, priežiūros ir saugos.

Naudinga informacija

Akumuliatorinių gręžtuvų baterijos dažniausiai gaminamos iš nikelio kadmio (NiCd arba NiCad) ir naudojant ličio jonų (Li-ion) technologiją. Li-ion baterija yra lengvesnė ir mažesnė už to paties galingumo NiCd bateriją. Įkrautas Li-ion baterijas galima naudoti kelis mėnesius.

Akumuliatorinio gręžtuvo galingumas

Kai kurie pajėgumai yra būtini tam tikriems darbams atlikti, o kiti tiesiog palengvina darbą.

Akumuliatorinio suktuvo galingumasGręžtuvai yra 1/4, 3/8 ir 1/2 colio. Šis skaičius rodo, kokio dydžio yra gręžtuvo griebtuvas, t.y. ta įrankio dalis, kuri laiko grąžtą, ir gręžtuvą atitinkantį didžiausią jungiamojo galo diametrą. 1/4 colio griebtuvo pakanka lengvam įrankiui. 3/8 colio gręžtuvas skirtas įvairiems buities darbams namuose ir pritaikytas naudoti įvairių dydžių grąžtams. 1/2 colio gręžtuvas tinka sunkesniems darbams. Gręžtuvas, veikiantis keliais greičio režimais ir turintis uždedamą veržiamąjį įtaisą, yra skirtas darbui su įvairių rūšių medžiagomis ir skirtingų dydžių grąžtais. Gręžiant minkštą ir kietą medieną, metalą ir mūrą, naudojami skirtingi greičiai ir sukimo momentai arba sukamoji jėga. Dirbant su kietesnėmis medžiagomis ir didesniais grąžtais, greitis būna mažesnis, o sukimo momentas – didesnis, o gręžiant minkštesnes medžiagas plonesniais grąžtais, įrankis veikia didesniu greičiu, o sukimo momentas būna mažesnis. Įrankio greitis reguliuojamas gręžtuvo spragtuku. Veržiamąjį įtaisą reikia nustatyti pagal norimą sukimo momentą. Jei veržiamasis įtaisas sureguliuojamas teisingai, varžtas nebus įsuktas per giliai, jo galvutė ir pats varžtas nenulūš. Jei gręžtuvuose yra krumplinio jungiklio mechanizmas, galima nustatyti grąžtus taip, kad jų greitis būtų mažas, o sukimosi momentas didelis, arba atvirkščiai.

Gręžtuvams, kuriuose yra raktiniai griebtuvai, reikia įrankio jiems priveržti ir atlaisvinti; tačiau daugelyje gręžtuvų griebtuvai yra priveržiami ir atlaisvinami rankiniu būdu. Jei dirbant jums dažnai reikia grąžtą keisti sunktuvu, patogiau ir greičiau yra naudotis rankiniu būdu reguliuojamu griebtuvu, ypač jei tai galima padaryti viena ranka.

Naudinga informacija

Kai kurie grąžtų jungiamieji galai yra mažesni už gręžtuvo diametrą, todėl juose galima naudoti mažesnį grąžtą, tačiau toks gręžtuvas gali būti nepakankamai galingas gręžti kietesnėms medžiagoms.

Kai sukimo momentas yra didesnis, gręžtuvu galima gręžti kietesnes medžiagas, tokias kaip kietmedis ir metalas. Jei jums reikia mažesnio galingumo įrankio, pasirinkite lengvesnį ir kompaktiškesnį gręžtuvą su mažesniu sukimo momentu.

Kitos akumuliatorinių gręžtuvų savybės

 • Bešepetėlinis variklis užtikrina didelį nelaidžių gręžtuvų našumą, greitesnį veikimą, didesnį galingumą, ilgesnį naudingo tarnavimo laiką ir nereikalauja didelės priežiūros. Be to, gręžtuvas su bešepetėliniu varikliu mažiau sveria ir tyliau veikia.
 • Dar vienas gręžtuvo galios rodiklis yra jo išėjimo galia. UWO skaičius parodo įrankio galingumą (jo veikimo greitį ir sukimo momentą).
 • Integruota lempa leidžia matyti tą vietą, kurioje gręžiate ar sukate varžtą.
 • Integruotas lygis padeda užtikrinti gręžimo ir sąvaržų pritvirtinimo tikslumą.
 • Nuimama šoninė rankena užtikrina didesnį stabilumą ir padeda geriau valdyti įrankį, gręžiant kietas medžiagas.
 • Įrankio priedus sudaro dėklai ir atsarginės baterijos, o taip pat grąžtų ir suktuvų komplektai. Jei ieškote akumuliatorinio gręžtuvo, geriau įsigyti įrankį su pakrovėju. Neizoliuoti gręžtuvai parduodami be baterijų ir pakrovėjų.

Naudinga informacija

Kai kurios akumuliatorinių gręžtuvų baterijos tinka ir kitiems akumuliatoriniams įrankiams ir elektriniams lauko prietaisams.

Patogus naudojimas ir dizainas

Akumuliatorinio suktuvo dizainasKiekvienas įrankis turi būti patogus naudoti. Pradėjus dirbti su gręžtuvu, gali pasirodyti, kad jis yra labai patogus įrankis, tačiau po kelių darbo valandų taip gali nebeatrodyti. Atsižvelgiant į darbą, kuris turi būti atliktas, reikiamas galingumas turi būti tinkamai subalansuotas ir atitikti įrankio dydį ir svorį, kad dirbti su įrankiu būtų patogu.

Gręžtuvo patogumas taip pat priklauso ir nuo jo dizaino. Gręžtuvų rankenos būna dviejų rūšių. T formos rankena yra pritvirtinta maždaug ties gręžtuvo viduriu. Toks dizainas padeda geriau subalansuoti svorį, ir dirbant mažiau pavargsta rankos riešas. Daugelis laidinių gręžtuvų turi pistoleto tipo rankeną, t.y. ji yra pritvirtinta užpakalinėje gręžtuvo dalyje.

Peržiūrėkite akumuliatorinių suktuvų-gręžtuvų pasirinkimą

Daugiau gręžimo ar sukimo galimybių

Savo įrankių kolekciją galite papildyti ne tik standartiniais gręžtuvais, bet ir kitais gręžimo ir sukimo įrankiais:

 • Dešiniosios eigos kampinis gręžtuvas skirtas atlikti smulkiems darbams mažame plote, pvz., tarp perdangų sijų. Šio įrankio griebtuvas yra privirintas 90 laipsnių kampu korpuso atžvilgiu.
 • Impulsiniai gręžtuvai skirti sunkiems kniedijimo darbams. Jų sukimo momentas yra didesnis už standartinio gręžtuvo mechanizmo sukimo momentą.
 • Smūginių gręžtuvų arba perforatorių veikimas yra paremtas įprasto gręžtuvo sukimosi ir kalamųjų judesių principu. Šių dviejų jėgų pagalba galima greitai pragręžti skyles mūre.
 • Pneumatiniai gręžtuvai tai ilgai tarnaujantys įrankiai, varomi ne elektra, o suslėgtu oru. Jiems reikia oro žarnos, prijungiamos prie atitinkamo kompresoriaus.
 • Gręžimo presai – tai įrankiai, kurių pagalba galima labai tiksliai išgręžti norimo gylio ir pločio skyles. Pasirinkus tinkamą įrankį ir jį gerai sureguliavus, galima gręžti beveik bet kokiu kampu, nesibaiminant, kad grąžtas pakryps į šoną ir išgręš skylę ne ten, kur reikia.
 • Elektriniai suktuvai gali būti įvairių modelių, kurie skirti lengviems buities darbams ir didelio galingumo įrankiai, naudojami sudėtingiems statybos darbams. Kai kuriuose modeliuose yra galimybė naudoti rankeną įvairiose pozicijose.

Naudinga informacija

Kai kuriuose įrankių rinkiniuose esančius gręžtuvus galima derinti su kitais elektriniais įrankiais, tokiais kaip impulsiniai gręžtuvai, smūginiai gręžtuvai, grįžtamai slenkamojo judėjimo pjūklai ir skrituliniai pjūklai.